dot.gif (861 bytes) dot.gif (861 bytes) dot.gif (861 bytes) dot.gif (861 bytes) dot.gif (861 bytes) dot.gif (861 bytes) dot.gif (861 bytes) dot.gif (861 bytes)
 
 
| | | | | |
 
Home Derby Results 2010

64th Annual Derby Results
Top Fish - 2010
Check back each evening of the derby for updated list of standings.
For questions please contact Derby Coordinator Stephanie Winters at 321-8000.

UNOFFICIAL RESULTS
Updated 8/17/2010 - 10:20 a.m.

Official Final Results certified Tuesday, August 17, 2010 by the Territorial Sportsmen

 
Place
Day
Time
Weight (lbs.)
Species
First Name Last Name
Station
1
FRIDAY 13:49 26 K Tedd Quinn Amalga
2
Friday 9:29 25.2 K Sue Nix Auke Bay
3
Saturday 13:45 24.4 K Frank Gillespie Amalga
4
Saturday 6:20 23.1 k John Diamond Douglas
5
Saturday 16:42 22.8 K Katie McKeown Auke Bay
6
Saturday 12:24 22.4 K Arnold Ibias Auke Bay
7
Saturday 9:37 21.7 K Faris Tucker Amalga
8
Friday 16:29 21.1 K Michael Weaver Auke Bay
9
Saturday 11:17 20.7 K Russell Christensen Auke Bay
10
Sunday 16:25 20.2 C Curt Birchell Auke Bay
11
Friday 10:30 20.0 C Archie Hinman Amalga
12
Saturday 12:32 20.0 C Erik Frenette Auke Bay
13
Saturday 18:23 19.6 K Edward Mercer III Auke Bay
14
Saturday 10:03 19.5 K Mike Satre Auke Bay
15
Friday 13:00 19.3 C Debbie Williams Auke Bay
16
Sunday 14.23 19.3 C Linda Orr Douglas
17
Saturday 16:57 19.2 C G. Ole Olson Auke Bay
18
Friday 18:07 18.8 K Cyril Zuboff Auke Bay
19
Saturday 9:30 18.8 C David Reed Douglas
20
Sunday 17:22 18.8 K Michael Vuille Auke Bay
21
Saturday 10:45 18.7 C Wayne Regelin Amalga
22
Friday 17:50 18.6 C Shawn Tucker Amalga
23
Friday 18:25 18.6 C Riley VanKirk Auke Bay
24
Friday 18:20 18.5 C Jimmy Masse Douglas
25
Saturday 17:53 18.5 K Bill Ashby Auke Bay
26
Sunday 14:00 18.5 K Nicole Dusenberry Auke Bay
27
Friday 13:24 18.4 K Larry Edfelt Auke Bay
28
Friday 14:19 18.4 K Austin Curtis Auke Bay
29
Saturday 14:36 18.3 C Chestor Durand Douglas
30
Friday 9:21 18.2 K John Perry Auke Bay
31
Saturday 11:57 18.2 K Edward Williams Auke Bay
32
Sunday 17:20 18.2 K Bing Carrillo to be determined
33
Friday 18:05 18.1 K Mark Holombo Auke Bay
34
Friday 18:43 18. 1 C Amber Vobeda Amalga
35
Saturday 18:12 18.1 K Mitch Falk Amalga
36
Friday 10:37 18.0 K Josh Martin Amalga
37
Friday 17:42 18.0 C Bill Collier Auke Bay
38
Saturday 13:56 18.0 K Heidi McKeown Auke Bay
39
Saturday 16:37 18.0 K Durna Bellinger Auke Bay
40
Friday 11:02 17.9 K Kenny Paquin Auke Bay
41
Friday 15:30 17.9 C Archadio Tagaban Amalga
42
Friday 18:35 17.9 K Erin Baumgart Douglas
43
Friday 15:28 17.8 C Gregory Craig Amalga
44
Sunday 12:38 17.8 K Skye Stekoll Auke Bay
45
Saturday 12:26 17.7 C Ken Willard JR Amalga
46
Sunday 15:48 17.7 C Angie Wright Auke Bay
47
Saturday 16:39 17.6 C Scott Lawless Auke Bay
48
Friday 18:36 17.5 C Valerie Hillard Auke Bay
49
Sunday 13:50 17.5 C Nil Diaz Edfeldt Amalga
50
Sunday 17:26 17.5 C Paul Swanson Auke Bay
51
Saturday 16:03 17.4 C Jay Rud Auke Bay
52
Friday 14:55 17.3 C David Elliot Auke Bay
53
Saturday 8:06 17.3 C Jenny Harris Auke Bay
54
Saturday 14:52 17.3 C Brendan Vankirk Auke Bay
55
Sunday 17:10 17.3 C Bill Byouer Auke Bay
56
Sunday 17:39 17.3 C Brian Vankirk Amalga
57
Friday 15:28 17.2 C Steve Drake Amalga
58
Saturday 13:32 17.2 C Tina Brown Amalga
59
Sunday 15:40 17.1 C Jerry Godkin Douglas
60
Sunday 16:04 17.1 C Fred Schmitz Auke Bay
61
Saturday 18:13 17 C Teri Maxwell Amalga
62
Sunday 16:20 17 C Isaac Henderson Auke Bay
63
Sunday 17:33 17 C Grey Mitchell Auke Bay
64
Sunday 17:46 17 C Tyler Mathews Auke Bay
Territorial Sportsmen, Inc. All rights reserved.